Солодка і смачна, всім відома ягода-малина. Кожному любителю і садівникові хотілося б бачити цю рослину в своєму саду.
Можна сказати, що рослина невибаглива, але, як все живе і приносить плоди, вимагає правильного догляду.
Почати найкраще з правильної добірки місця. Як часто можна помітити, малину розміщують уздовж паркану. В першу чергу паркан як перешкода добре захищає від сильного вітру і від зимових холодів.
Садити рослину краще на південній стороні, щоб на врожайність не впливало сусідство овочів, розсадження потрібно робити правильно.
Не можна садити поруч з малиною картопля, помідори, вишню, яблуні, грушу та інші плодові дерева, а також полуницю.
Садити малину потрібно в одну лунку по два саджанця з відстанню між лунками в сімдесят-вісімдесят сантиметрів. Садити краще в кілька рядів, між рядами зберегти відстань в півтора метра. Це потрібно для зручного догляду за саджанцями і для вільного попадання сонячних променів.
Правильне розташування добре впливає на врожайність. Для посадки потрібно визначитися з порою року: садити навесні або восени.
Якщо восени, то обов’язково підготувати грунт. За півтора місяці до цього удобрити землю. На один квадратний метр потрібно близько двадцяти-тридцяти кілограмів гною, вісімдесят грамів суперфосфату і п’ятдесят грамів сірчанокислого калію.
Якщо посадка навесні, то всі добрива потрібно змішати безпосередньо відразу перед посадкою. Змішати краще з верхнім шаром грунту, тому що вона більш родюча.
Для цього знадобиться: чотириста грамів золи деревної, сто грамів гранульованого суперфосфату, п’ятдесят грамів сірчанокислого калію і близько десяти кілограмів перегною. Але для якісної посадки краще заздалегідь викопати ями розміром п’ятдесят сантиметрів на сорок. Викопати обов’язково за кілька тижнів до дати посадки малини.
Безпосередньо при посадці коріння рослини розподілити в різні боки і посадити в м’яку розпушену землю. Стежити за ниркою заміщення, яка на невелику відстань повинна бути в землі. Грунт навколо саджанця ущільнити, після полити і присипати перегноєм.
Підв’язувати малину краще щороку і використовувати два ряди дроту для пагонів: нижній ряд і верхній. Обов’язково враховувати довжину кілочок, вона повинна не перевищувати півтора метрів.
Для підрізування кущів бажано орієнтуватися на число пагонів, їх повинно бути на кущі не більш семи штук. Звичайно, хворі або заражені ділянки обрізати негайно.
Рости і плодоносити малина на цьому місці може протягом десяти років. Ну а після потрібно пересадити її в інше місце для гарної врожайності.