Вибираємо правильні кольори ламінату та дверей

Проводячи капітальний ремонт будинку чи квартирі, ми стикаємося з проблемою – як правильно вибирати: спочатку ламінат чи вхідні двері у квартиру? Відповідь на це питання залежить від стилю приміщення, а також від того, чи вже куплені двері, а ламінат треба вибрати або навпаки.

Якісне покриття для підлоги і дверні полотна прослужать більше 10 років, тому до питання вибору слід підходити дуже грунтовно, звертаючи увагу на кожну дрібницю. Розберемося в нюансах, як правильно поєднувати кольори дверей та ламінату в інтер’єрі.

Правила підбору кольорів

Вибір колірних рішень нерозривно пов’язані з багатьма аспектами. При цьому потрібно врахувати, що між гармонійним і незграбним інтер’єром існує тонка грань, яку не можна переступати, інакше все задумане буде зіпсовано. На сприйняття внутрішнього оздоблення приміщення насамперед впливають:

  • стіни (кольори, фактури, геометрія);
  • меблі, які у свою чергу залежить від стін;
  • покриття для підлоги (відтінки, малюнки, фактура);
  • добре підібрані під ламінат міжкімнатні двері;
  • наявність аксесуарів (залежить від вибраних меблів).

Моделювання загальної картини виливається в скрупульозний вибір кожної деталі. Так і виходить єдиний стиль інтер’єру.

При оформленні простору дизайнери та архітектори дотримуються принципу триєдності (правило «трьох гравців»): при плануванні інтер’єру важливо зупинитись на 3 кольорах. Вони будуть основними у спектрі. Головний колір має бути обраний для одного елемента в інтер’єрі, на який потрібно звернути увагу насамперед – створити акцент. Наприклад, перший колір може бути обраний для ламінату, тоді кольори, що залишилися, повинні гармонійно доповнювати його. Другий колір можна вибрати для оформлення міжкімнатних дверей, а третій – для стін.

У житловому приміщенні на перший план виступають меблі та стіни, і лише потім увага звертається на підлогу та двері. Але вони також мають справити гарне враження. Тому важливо підібрати правильне поєднання кольору ламінату та дверей, іншими словами, підлога гармонійно повинна виглядати з вхідними отворами.

Сучасні моделі ламінату та дверей мають багату палітру декоративного оздоблення. Такий асортимент дозволяє знайти правильне поєднання кольорів та фактур для створення єдиного образу інтер’єру.

Найбільш популярним малюнком є ​​імітація деревини різних порід. І це невипадково. Цей варіант створює ефект використання теплих, затишних та натуральних матеріалів в інтер’єрі.

Поєднання ламінату та двері за кольором

Грамотно підібране поєднання кольору ламінату та дверей зробить інтер’єр привабливим та затишним, приємним оку. Далі подано основні правила вибору гарних поєднань.

Професіонали пропонують кілька варіантів:

  1. Внутрішнє оздоблення дверей світліше підлоги. У передпокої створюється візуальна гармонія.
  2. Гра контрастів. Рішення вимагатиме правильно спланованого дизайну. Гармонію підкреслять двері та предмети меблів, підібрані в одному кольорі. Тон підлоги може дублювати елементи декору.
  3. Елітні вхідні двері у стриманому темному тоні зі світлою підлогою. Благородство та завершеність інтер’єру підкреслить плінтус, підібраний у тон до дверей.
  4. Одна тональність. Затишну атмосферу додадуть двері, ламінат, виконані в одній гамі: комфортно-теплий або стильно-холодний.

Різноманітність вибору

Ламінат, вхідні двері з масиву дерева представлені в декількох кольорах:

  1. Ніжно-бежева палітра (нейтральна).
  2. Сірі тони (це холодна гама).
  3. Темна гама (морений дуб).
  4. Світлі відтінки (руді, жовті кольори).
  5. Білий.
  6. Поєднання кількох кольорів (узорів) у ламінаті.

Як не розгубитися в такому різноманітті та підібрати правильне рішення, яке підкреслить затишок та гармонію в інтер’єрі? Дизайнери рекомендують дотримуватись правил поєднання кольорів.

Нейтральна палітра

Підбираючи вхідні двері, ламінат у світлих тонах, стежте, щоб крізь основний колір не пробивався рудий тон. До нього складно підібрати гармонійну комбінацію.

Відмінне рішення – золотистий чи ніжно-бежевий колір. Ця палітра представлена ​​породами деревини світлих відтінків:

  • вільхий;
  • дубом;
  • ясенем;
  • березою;
  • акацією.

Нейтральна гамма чудово гармонує з будь-яким інтер’єрним рішенням.

Претензійний жовто-рудий

Яскраву палітру вигідно підкреслять теплі осінні фарби:

  • помаранчевий;
  • теракотовий;
  • відтінки зеленого;
  • коричневий.

Не поєднується жовто-рудий зі спокійними холодними відтінками:

  • синім, кольором блакиті;
  • рожевими тонами;
  • бузковим, фіолетовим.

Крім неестетичного вигляду, такі поєднання можуть викликати подразнення.

Холодна гама

Металеві двері з обробкою МДФ , виконані в холодних тонах, вимагають ретельного підходу.

Палітра представлена ​​такими кольорами:

  • відтінками вибіленого дуба;
  • сірими тонами;
  • молочним;
  • ніжно-кремовим.

Гармонійне поєднання в інтер’єрі досягається прийомами:

  1. Ламінат та вхідні двері витримуються в одному кольоровому рішенні та стилі.
  2. Вишуканість та шляхетність внесе в інтер’єр просте поєднання. Підбираються сірі двері. Їй відповідає ламінат, темніший на пару відтінків. У такому дизайні відчувається елегантність.

Білий колір

Іноді може сильно зіпсувати враження. Тому потребує грамотного підходу. Якщо у передпокої білі вхідні двері, ознайомтеся з порадами професіоналів:

  1. Розкіш та стиль підкреслить ламінат світлої гами.
  2. Комбінація з темними породами (це венге, морений дуб) виглядає несмачно. Такі поєднання не рекомендуються.

Темна гама

Елітні вхідні двері виготовляються з деревних порід:

  • коричневий венге;
  • мореного дуба;
  • темний каштан.

Підлогове покриття підбирається у такій же кольоровій гамі. Запам’ятайте! Темні відтінки не зазнають використання контрастних рішень.

Ламінат з кількох кольорів

Підібрати для підлогового покриття вхідні двері з масиву дерева не складно. За основу береться будь-який відтінок, що використовується у ламінаті.

Останні поради:

  1. Темна палітра у передпокої візуально зменшує простір. Для маленьких коридорів найкраща світла гамма, здатна наповнити приміщення світлом та простором.
  2. Популярним є відтінок «червоного дерева». Він вагається від вишневого, темно-бардового до яскраво-червоного. Виразно та ефектно виглядають червоні вхідні двері. Але вони потребують тільки темному ламінаті – насичено-коричневому або мідному.

Озброївшись знаннями, можна сміливо підбирати вхідні двері та ламінат на сайті https://holz.ua/ua/pol/laminat . Підключіть свою фантазію, природне почуття смаку та, що зігріває затишком та теплом, інтер’єр передпокою забезпечений!