Томати без фітофторозу: 4 золотих правила, про які знають просунуті городники

Сіро-бурі плями зі світлими краями з’являються на томатах через цілого ряду факторів.

Якщо не боротися з фітофторозом, рослини просто загинуть. Тому варто згадати 4 базових правила, які невід’ємні.

Вибір місця посадки

Томати добре ростуть на освяченому ділянці на удобреному грунті. Картопля повинна рости на великій відстані.

Кращі попередники томатів:

Томаты без фитофтороза: 4 золотых правила, о которых знают продвинутые огородники

  • Огірок.
  • Кабачок.
  • Капуста.
  • Цибуля.
  • Горох.
  • Квасоля.
  • Різні злакові культури.
  • Фахівці настійно не рекомендують садити томати на одному місці кілька років поспіль. Дотримання сівозміни для хорошого врожаю-це важлива умова. 

    Циркуляція повітря

    Ця проблема часто виникає в теплицях, коли люди намагаються висадити велику кількість рослин. Якщо загущать посадки томатів, порушується циркуляція повітря, відповідно, хвороби рослин стануть питанням часу. Проблеми з циркуляцією повітря рідко виникають, якщо кущі висаджені на відкритій ділянці.

    Відстань між кущами має залежати від їх габітусу і способу формування рослин. Штампові томати можна висаджувати щільно, на відстані 30 см в ряду. Розлогі томати потрібно висаджувати за схемою 40 на 50 сантиметрів. А якщо мова йде про індетермантні кущі, то відстань повинна становити 70 сантиметрів.

    Мульчування томатів

    Мульчування грядки-це корисний прийом, який довів свою ефективність. Томати потребують регулярного поливу. А мульча допомагає зменшити випаровування вологи з грунту. Ще одна причина полягає в тому, що можна відмовитися від розпушування грунту, так як бур’янам через мульчу прорости не так легко.

    Експерти відзначають, що мульча дозволяє стабілізувати температуру грунту. Не секрет, що на сонці грунт може нагріватися і пересихати, а після поливу вимиваються корисні речовини. Щоб уникнути перепадів температури, можна сміливо використовувати такий прийом.

    Однак мало хто розуміє, що за мульчею потрібно стежити. Необхідно виконувати асептичну обробку і дезінфікувати Садовий матеріал. Інакше мульчування томатів може стати проблемою і причиною виникнення багатьох захворювань.

    Своєчасне формування куща

    Після висадки у відкритий грунт більшість людей займаються тільки поливом, добривом і доглядом за кущами. А чому всі забувають про формування кущів томатів? Звичайно, вони можуть вирости без допомоги, але родючість в цьому випадку викликає питання.

    В першу чергу потрібно звертати увагу на кількість пагонів. Якщо їх кількість значна, то дозрівання плодів загальмовується. Також пагони будуть брати на себе корисні речовин і заважати провітрювання. Тому від зайвих пагонів краще позбавлятися заздалегідь.

    Інша історія, коли кущ стає великим. В цьому випадку потрібно задуматися про його підв’язці. Важливо пам’ятати, що кущі повинні добре провітрюватися і необхідна відстань між рослинами. Формуванням кущем слід займатися в міру їх зростання.