6 причин, чому яблуня простоює: що змусить дерево плодоносити щороку

Яблуня-це найпопулярніше фруктове дерево. Тому стає прикро, коли квіти на ній не розпускаються.

Є 6 ключових причин, чому яблуня починає простоювати, і боротися з ними слід заздалегідь.

Яблуня може ” відпочивати»

Мало хто розуміє, що яблуні не можуть давати відмінний урожай щороку. Простий приклад: в минулому році могло бути багато яблук, а в цьому майже немає.

Йдеться про природне явище, яке неможливо запобігти. Але можна пом’якшити ефект, якщо на самому початку літа зробити обрізку, видаляючи частину плодоносних гілок. 

6 причин, почему яблоня простаивает: что заставит дерево плодоносить каждый год

Молоде дерево

Самосівна яблуня може тривалий час не давати плоди. Існують сорти яблунь і модифікацій, які розвиваються довгий час. Як правило, щоб дерево вперше зацвіло, може знадобитися близько 5 років. В першу чергу потрібно визначити сорт і дізнатися більш детальну інформацію про його розвиток.

Ще одна причина-це занадто глибока посадка. Простий приклад: якщо посадити молоде дерево глибоко в землю, цвітіння доведеться чекати, поки коренева система не зміцніє. Приводу для хвилювання в цьому випадку можна уникнути, просто необхідно почекати природних процесів.

Квіти були заморожені

Яблуні в залежності від регіону починають цвісти з середини квітня до травня. У цей період можливі короткочасні морози, які завдають колосальної шкоди. Молоді квіти в цей період піддаються серйозному ризику. Навіть одна ніч нижче нуля може знищити весь урожай.

Заморожені бутони можна визначити по коричневому знебарвлення. Якщо вони залишилися неушкодженими, відтінок від білого до злегка рожевого. Деякі дачники намагаються захищати яблуні від замерзання шляхом зрошення, але подібний прийом ефективний не завжди.

Неправильне місце для посадки

Яблуні-це примхливі дерева, які повинні розвиватися на сонці. Якщо поруч ростуть великі дерева або місце темне, про хороший розвиток мова йти не може. Фахівці в цьому випадку рекомендують пересадити дерево на більш вдале місце.

Пересадку краще виконувати восени, коли опаде листя. Намагаючись це зробити влітку, можна пошкодити дерево. Якщо яблуня досить велика, від пересадки краще відмовитися.

Неправильна обрізка

Обрізка необхідна яблуні для нормального плодоношення. Однак бувають ситуації, коли зрізається частина плодової деревини, де розташовуються квіти. Дізнатися такі гілки можна по коротким дерев’янистим паросткам з квітковими бутонами. 

Неправильний зріз не можна назвати критичним, але яблуні потрібен час для відновлення. Як правило, нормальне цвітіння відновиться через рік, іноді буде потрібно більше часу.

Шкідник

Шкідники нерідко знищують всі квіти. Боротьба з ними – це необхідна умова для росту дерева. Особливо важливо виконувати обробку від шкідників молодих яблунь, які схильні до негативних факторів.