У деяких школах є власна форма, але в більшості правила залишаються такими ж, якими були завжди: «темний низ, світлий верх, в святкові дні одягнутися понаряднее». Батьки, які вперше збирають дитину в школу, можуть трохи розгубитися – на прилавках магазинів величезний вибір, і незрозуміло, що з цього зайве, а що обов’язково, скільки потрібно блузок і сорочок, скільки спідниць і брюк, і що ще може стати в нагоді.
Щоб було простіше, ми склали списки базового дитячого шкільного одягу – для дівчинки і для хлопчика, — а ще написали про спортивній формі і верхньому одязі: про те, що несправедливо виключають з категорії «Шкільна форма».
Базовий комплект шкільної форми для хлопчика
- брюк;
- сорочка;
- жилетка;
- краватка або метелик;
- класичні чорні туфлі (важливо, щоб вони були зручними);
- светр або водолазка на зиму-світлі або темні, але суворі;
- спортивна форма;
- верхній Дитячий одяг.
Базовий комплект шкільної форми для дівчинки
- сукня або сарафан;
- спідниця і брюки;
- біла блузка, водолазка або светрик;
- зручні туфлі, балетки або сандалі на зміну;
- тепла кофта-з запахом або на ґудзиках;
- спортивна форма;
- верхній одяг.
У гардеробі школяра завжди повинна бути ошатна біла сорочка або блузка, яка одягається на перше вересня, якісь свята або фотографування, і кілька «буденних» речей. Повсякденні речі можуть бути не білими, а просто світлими: молочними, кремовими, ніжно-блакитними або ніжно-рожевими, з ненав’язливим принтом. За білим одягом складніше доглядати, якщо носити її постійно.
Те ж стосується брюк і спідниць: краще мати два комплекти, щоб дитині було в чому піти в школу, якщо одяг забрудниться або не встигне висохнути після прання.
Пара слів про спортивну форму
Спортивна форма повинна бути зручною. Для хлопчиків і дівчаток вона однакова: штани (бажано з високою посадкою), майка або футболка, кросівки (краще саме кросівки, а не кеди, тому що вони добре амортизують при бігу). Якщо заняття відбуваються на вулиці, потрібно купити дитині кофту-олімпійку, а якщо тепло, допустимо носити шорти або лосини.
І кілька слів про верхньому одязі
При зборах в школу мало хто замислюється про вибір верхнього одягу, але ж вона нітрохи не менш важлива, ніж форма. У ній дитина добирається на навчання, гуляє, повертається додому. Якщо на фізкультурі діти ходять на лижах, саме пуховик, пальто або куртка будуть гріти дитину.
Звичайно, до верхнього одягу не пред’являються такі суворі вимоги, як до шкільного одягу, але навіть тут є рекомендації, які допоможуть підібрати правильну модель.
1) не купуйте річ «на виріст». Верхній одяг повинен гріти, а гріти вона може, тільки якщо щільно прилягає до тіла.
2) слідкуйте, щоб річ діставала дитині до середини стегна. Можна-довше: наприклад, повноцінні дитячі зимові пальто.
3) краще мати дві речі. Діти постійно брудняться, а в зимовий час одяг сохне повільно. Запасна куртка, нехай і не найкрасивіша, дуже бажана, щоб дитині було в чому ходити.
4) річ повинна подобатися дитині. На відміну від шкільної форми, верхній Дитячий одяг купується для постійної шкарпетки. З формою дитина готова миритися, але у вільний від навчання час він повинен висловлювати свою індивідуальність — в тому числі через одяг.
5) не економте. Необов’язково купувати дитині наддорогі речі, але і економити на тому, що захищає його від холоду і потенційних хвороб, не варто.
Ви можете познайомитися з широким асортиментом дитячого верхнього одягу російського виробництва.
Те ж стосується шкільної форми-в ній дитині доведеться перебувати більшу частину дня. Краще вибирати одяг з натуральних або перевірених синтетичних тканин, з усіма сертифікатами якості. Дійсно якісної і хорошої речі вистачить на цілий рік.