Як знайти управу на дротяники: способи, щоб забути про шкідника назавжди

При перекопуванні грунту часто трапляється личинка жука-щелкуна. Ці яскраво-помаранчеві пружні черв’ячки мають схожість з мідним дротом. У народі їх так і називають – дротяники.

Самі жуки практично нешкідливі, а ось ці личинки доставляють городникам багато клопоту. Вони псують розсаду, бульби картоплі, буряк, морква, редис і редьку.

Вивести дротяники не так легко. На уподобаному місці він може жити довгий час. Живуть і активно харчуються личинки від 3 до 5 років, за цей час встигають не тільки зіпсувати урожай, а й обгризати коріння і цибулини квітів.

Заходи для боротьби з проволочником

1. Глибока перекопування ділянки в осінній період

Как найти управу на проволочника: способы, чтобы забыть о вредителе навсегда

По-перше, що опинилися на поверхні личинки гинуть від холоду, по — друге, так видаляються з землі кореневища пирію, ця рослина-улюблена їжа дротяників. Розпушування грунту, видалення коренів пирію на своїй ділянці і поблизу лежать допоможе в подальшому уникнути повторної появи дротяників.

2. На сильно зараженому ділянці радять садити бобові культури (боби, квасоля і т.д.). Дротяники не любить ці рослини і залишає такі ділянки.

3. Вапнування кислих грунтів допоможе знизити чисельність личинок. Для цього вносять в грунт крейда, вапно, мелену шкаралупу яєць.

4. На заражені щелкуном ділянки вносять аміачну селітру або сульфат амонію. Це заважає розмноженню жуків і часто викликає загибель личинок.

5. Своєчасне прибирання бадилля і Куп з бур’янами допомагає уникнути зараження жуком.

6. У боротьбі з проволочником допомагає вирощування такого сидерата, як біла гірчиця.

Одними агротехнічними прийомами буває важко вивести цю напасть, тому досвідчені городники радять ставити на дротяники пастки. Є кілька способів зловити дротяники.

Перший-це вилов за допомогою норок. Для цього навесні розкладають в невеликі ямки сіно або солому і закривають дошками. Личинки заповзають в отримані норки і звідти їх збирають і спалюють разом з сіном.

Другий спосіб-вилов за допомогою скляних банок об’ємом 0,5 літра. У них кладуть часточки буряка або картоплі і закопують в землю по горлечко, обов’язково в тінистому місці. Жуки набираються кожні 2 дні. Їх прибирають і додають свіжу приманку.

Ще один спосіб зменшити кількість личинок, а згодом зовсім позбутися від них: додавати при посадці картоплі деревну золу, хвою і лушпиння цибулі.

Ці способи допоможуть позбутися і від личинок, і від жуків. Але необхідність в профілактичних заходах залишається. Слід не допускати розведення дротяників на своїй ділянці.