Для любителів натуральних овочів завжди є мотивація якомога раніше зазнати смак молодих хрустких кабачків, адже організм вже знудився по свіженьким овочам, зелені, фруктам.
Для працьовитих дачників не складе ніяких труднощів виростити ранні овочі. Отже, як виростити ранній натуральний молодий кабачок.
Тільки розсадним способом можна добитися хорошого результату, розсада кабачка добре може рости як в теплиці, так і на підвіконні у вас вдома. Не прагніть висадити насіння дуже рано, бажано сіяти в середині квітня або на початку травня, оскільки в город висаджують тритижневу розсаду, коли пройшли всі заморозки.
Отримати якісну розсаду на підвіконні вам не складе труднощів. Для початку вам вистачить 4-5 хороших рослин, щоб прогодувати сім’ю. Беремо стаканчики приблизно 10/10 см і заповнюємо хорошим грунтом, до складу якого входить перегній і торф.
Поливаємо теплою водою грунт і садимо наші насіння приблизно на 2-3 см в глибину. Ставимо на підвіконня і дивимося за температурним режимом, який може коливатися в рамках 17-20 градусів. Поливати розсаду потрібно тільки теплою водою, це приблизно дві склянки води на кабачок з розрахунку на десять днів.
Важливу роль відіграє підживлення рослин. Рекомендується два рази вносити добрива на період росту розсади. До складу добрива входить чайна ложка суперфосфату і половина чайної ложки сечовини на літр води, цього розчину вам вистачить, щоб полити ваші 5-6 штук розсади кабачка.
Таку процедуру потрібно повторити через сім днів, але склад буде іншим – на літр води додається чайна ложка звичайної золи плюс нітрофоска.
Робимо висадку в грунт. Висадку виробляємо безпосередньо після ретельного поливу саджанців і місця для посадки, вода повинна бути теплою. Висадка наших кабачків проводиться на відстані майже метр.
В одну ямку можна висаджувати близько двох саджанців, це треба робити вранці, для того щоб сонячні промені не спалили розсаду наших кабачків. І тільки тоді, коли саджанці стабілізуються в рості і зміцніють, ми будемо вибирати міцні рослини, адже тільки з сильною розсади виходять ранні кабачки.
Якщо ви хочете отримати швидкий урожай, то рослини краще висадити на компостному грунті. У простій землі вони дозріють набагато пізніше.
Компост робиться заздалегідь з торішнього листя, бадилля картоплі, залишків їжі. Всі досвідчені городники знають, що компост треба готувати заздалегідь. Кабачки люблять сонячне світло, тому це повинна бути добре освітлювана сонцем грядка.
Боремося з заморозками. Щось грандіозне придумувати не треба, досить просто накрити плівкою молоді рослини при заморожуванні, адже вони дуже чутливі до морозу і можуть загинути за одну ніч. Як тільки загроза пройде, сміливо відкривайте свої кабачки.
Також ще один метод від заморозків – це тепловий акумулятор. У трилітрові банки налити води і розкласти навколо посадкової лунки ближче до куща. Пару банок виставляють з північного боку, одну – з півдня, так сонце краще потрапляє на кущ.
Якщо всі загрози позаду, то вам залишається тільки рихлити, поливати і вчасно збирати урожай молодих хрустких, а головне, натуральних кабачків.