Полуниця навесні: обов’язково зробіть це до цвітіння

Кожен член сім’ї з нетерпінням чекає, коли на грядці з’являться соковиті солодкі і великі ягоди полуниці. Але урожай іноді не відповідає очікуванням.

Причин тому багато. І одна з них-неправильний догляд навесні.

Нижче наведені кроки, зробивши які можна значно поліпшити врожайність цих смачних ягід.

Крок 1. Обробка.

Саме обробка проти захворювань, а не обрізка старого листя є першим заходом на полуничної грядці.

Клубника весной: обязательно сделайте это до цветения

Багато садівників роблять цю помилку, спочатку обрізаючи листя і тим самим “розпорошуючи” спори грибкових захворювань. Тому навесні, до того як почався активний ріст, слід обприскати кущики фунгіцидами, мідним або залізним купоросом. Якщо листя вже пустилися в зростання, то концентрацію зменшують в 2 рази.

Крок 2. Обрізка.

А ось зараз настав час приступати до обрізку. Ножицями або спеціальним секатором видаляються старе листя, що залишилися з минулого року вуса. Робити це краще в сонячну суху погоду з ранку, щоб до вечора нанесені в процесі рани затягнулися.

Крок 3. Перша підгодівля.

Перша підгодівля проводиться перед тим, як почнуть рости перші листочки. На цій стадії рослині необхідний азот.

Найкраще використовувати аміачну селітру, так як вона засвоюється навіть при низьких температурах. Її можна вносити в грунт в сухому вигляді згідно з інструкцією, а можна полити розчином (1 ст.л. селітри на 10 л води).

Якщо підгодівля проводиться пізніше, коли грунт прогрілася до +15 градусів, можна використовувати карбамід.

Крок 4. Друга підгодівля.

Друга підгодівля проводиться в період утворення бутонів. В цей час рослині потрібні калійно-фосфорні добрива.

Відмінною заміною мінеральних добрив служить зола. Її можна внести на вологий грунт і порихлити землю, а можна зробити розчин — 1 стакан золи на 10 літрів води.

Крок 5. Мульчування.

Мульчують полуницю, коли грунт добре прогрілася. Якщо замульчувати раніше, земля буде довго прогріватися, що відсуне Термін отримання врожаю на кілька тижнів. Сигналом до того, що час прийшов, стане поява бутонів.

У цей час можна підгодувати посадки вдруге і замульчувати. Виняток становить чорна плівка. Вона, як раз навпаки, прискорює прогрівання грунту за рахунок свого кольору.

Всі наведені тут рекомендації підходять також і для суниці садової. Дотримуючись їх, можна отримати рясний урожай без зайвого клопоту.