Дерев’яна лазня є завершальним образом заміського приватного будинку, де можна відновлювати сили та здоров’я, також зустрічатися з друзями, родичами, щоб поспілкуватись та приємно проводити час. Дерев’яні лазні ніколи не вийдуть із моди, про що свідчать сучасні проєкти дерев’яних бань, розроблені та реалізовані на практиці найкращими архітекторами та будівельними фірмами України.
Оптимальним у співвідношенні ціна-якість матеріалом для забудови вважається зруб сосни, стійкий до підвищеної вологості повітря та температурних перепадів. Крім того, при нагріванні сосна виділяє фітонциди, які наповнюють повітря неперевершеним ароматом і мають цілющі властивості. Зруб сосни «дихає», забезпечуючи циркуляцію повітря та природний контроль вологості та температури всередині приміщення. І, нарешті, готові проєкти дерев’яні бані виглядають солідно та автентично, викликаючи нотки заздрощів у сусідів та ваших гостей.
На що слід звернути увагу в проєктах дерев’яних бань
Типові проєкти бані із брусу діляться на 3 зони: парна, зона відпочинку, душова. Якщо на ділянці окремо знаходиться лазня або споруда призначена для комерційного використання, важливо передбачити санвузол. Крім класичних приміщень, у плануванні може використовуватись більярдна, кухня, підсобні приміщення і навіть басейн.
Непоганим варіантом планування будівлі є реалізація тамбуру, що дозволить комфортно відпочивати взимку. Розміри тамбуру проєктуються таким чином, щоб можна було відсікти холодне повітря з вулиці та встановити шафу під верхній одяг відвідувачів.
Важливою особливістю проєктних рішень є наявність критої тераси – вона надасть додатковий захист фасаду від несприятливих погодних факторів (снігу, дощу, сонця). Глибока тераса дає можливість продовжити зону релаксації та функціонально замінити альтанку. Наявність критої тераси, як і басейну, значно підвищує розміри будівлі.
Сьогодні на піку популярності знаходяться проєкти «дерев’яна баня з мансардним поверхом». Така будова обійдеться набагато дешевше в грошовому еквіваленті, ніж 2-х поверховий будинок з повноцінними поверхами. Крім того, лазні з мансардою виглядають оригінально та презентабельно.
Отже, щоб правильно вибрати проєкт лазні із бруса, потрібно орієнтуватися на наступні фактори:
- площа – наприклад, класична лазня без зайвого пафосу може бути площею 27,5 м², тоді як споруда з басейном, спортзалом та спальнею – 236.5 м²;
- поверховість – одно- чи двоповерхова будова (на другому поверсі зазвичай мають розташовуватись зони відпочинку, спальні, більярдні кімнати);
- наявність архітектурних рішень (веранда, балкон, мансарда, ганок, гараж);
- функціональність (гостьовий будинок, лікувально-оздоровчий комплекс, типова лазня-парильня).
Де можна ознайомитись із сучасними проєктами лазень?
На сайті компанії «ДеревоДім» представлені популярні проєкти бані з дерева (https://derevodim.com.ua/progects/projects-bath) на всі випадки життя: для прийому гостей, відпочинку, оздоровлення, релаксації. Також тут ви можете замовити будівництво лазні за індивідуальним проєктом. При індивідуальному проєктуванні важливо чітко сформулювати свої побажання щодо функціональності та планування приміщень парильні.
Компанія з 2005 року займається будівництвом будинків та бань з дерева під ключ за типовими або індивідуальними проєктами будь-якого рівня складності. 17-річний досвід та професійний підхід до справи – основні переваги компанії «ДеревоДім».