Ремонт, оновлення інтер’єру, переїзд у нове житло — ці життєві ситуації змушують нас замислитися над тим, як вибрати меблі для дому. Ми прагнемо зекономити, але створити затишок, комфорт та безпеку. Особливо важко тим, хто переїжджає в орендоване житло, яке не має меблів. Купити зручне ліжко чи обрати дешевий вживаний диван на вторинному ринку? Чи варто облаштовувати все для власного комфорту, якщо є ризик з’їхати через кілька місяців? Виникає дуже багато серйозних запитань, які треба терміново вирішувати. Ми допоможемо розставити всі крапки над і.
Які меблі та аксесуари купити в першу чергу
Уявімо, що ви знайшли квартиру, яка на 99% відповідає вашим вимогам, але вона зовсім порожня. Можливо, там є якість застарілі шафи чи стіл зі стільцями часів вашої прабабусі, проте вважати це повноцінними меблями не варто. Що ж робити? Що купувати в першу чергу, аби створити хоча б мінімальний затишок і комфорт? Наша перша й основна рекомендація: купити недорогий матрац. Навіть просто матрац без ліжка чи без іншої основи забезпечить зручність та безпеку під час сну. Наявність спального місця — першочергове завдання, за виконання якого ви будете безмежно вдячні собі!
Зверніть увагу на корпусні меблі для квартири. Якщо ви плануєте часто переїжджати, перевозячи майно з собою, то обирайте практичні, надійні та довговічні меблі. Вони повинні легко та швидко збиратися та розбиратися, не втрачаючи функціональність. Недорогі варіанти корпусних меблів можна придбати на різноманітних сайтах, де люди продають вживані речі. Також слідкуйте за акціями, розпродажами. Багато магазинів мають спеціальний розділ на сайті, де представлені меблі з виставок чи з вітрин. Це буде раціональна економія, адже ви не купуєте непотріб, який розвалиться через кілька місяців.
Шукайте альтернативні варіанти, якщо в помешканні мало місця. Наприклад, замість шафи для одягу виберіть рейл або сучасний органайзер для речей. На ринку широко представлені різноманітні моделі, з яких можна створити шафу чи компактно зберігати речі під ліжком, на антресолі. Такі органайзери зручні та практичні, не займають багато місця, легко складаються та перевозяться.
Облаштування спального місця в орендованому житлі
Як ми вже казали, наявність комфортного місця для сну має першочергове значення. Якщо у вас є можливість купити повноцінне ліжко з матрацом та усім необхідним для сну — це чудово! Проте плануйте наперед. Чи буде це ліжко потім переїжджати разом із вами чи залишиться у зйомній квартирі? Прорахуйте усі ці деталі та узгодьте з орендодавцем.
Які існують варіанти створення місця для сну?
- Якщо ви вирішили купили ліжко в зйомну квартиру, обирайте недорогі варіанти. Виробники створюють товари не тільки для успішних та заможних. Ви легко зможете відшукати прості, але надійні та якісні матраци й основи.
- Якщо ви можете купити лише матрац, хай буде так. З часом можна докупити основу чи облаштувати спальне місце креативніше. Наприклад, власноруч створити основу з піддонів чи ще з одного матраца. Це виглядатиме стильно та сучасно!
- Якщо ви хочете зберегти площу кімнати, вибирайте розкладний диван. Але такий варіант не зможе забезпечити максимальний комфорт для повноцінного сну. Щоб покращити поверхню дивана, рекомендуємо купити топер. Це тонкий матрац, який може реабілітувати деформовані чи незручні дивани. Такий аксесуар легко скручується, тому його можна щоранку ховати за двері чи у шафу.
На що не варто витрачати гроші
Для створення приємної та затишної обстановки, крім облаштованого спального місця, важливо подбати про практичні меблі для спальні. Органайзери або корпусні меблі допоможуть охайно зберігати речі. Окремий випадок, якщо вам необхідно створити робоче місце. Тоді варто замислитися й над покупкою зручного крісла чи стільця, а також компактного та функціонального столу.
Чи варто повністю облаштовувати орендовану квартиру? Можливо, щось може виявитися зайвим та непотрібним? Ми склали список того, що не варто купувати в зйомне житло:
- дорогі та габаритні меблі;
- вбудовані меблі;
- шафу-купе чи інші громіздкі конструкції;
- багато декору, особливо об’ємного та крихкого;
- зайві та нефункціональні предмети інтер’єру.
Пам’ятайте, що будь-якої миті ви можете з’їхати з цього помешкання, змінити його на інше. А все ваше майно треба буде кудись дівати чи перевозити. Це зайві клопоти та витрати. Тому вмикайте креативність та починайте освоювати принципи мінімалізму. Хай вас оточують лише гарні та практичні речі!