Колір на кухні і його значення: дизайнерські секрети

Кухню називають серцем будинку. Саме тут ми проводимо багато часу протягом дня, готуючи для своїх близьких і насолоджуючись компанією за кухонним столом.

Інтер’єр, який так важливий, повинен бути облаштований таким чином, щоб полегшити виконання кухонних обов’язків.

Дружня кухня

Кухня-це інтер’єр, в якому ми щодня проводимо відносно багато часу.

Цвет на кухне и его значение: дизайнерские секреты

Щоденні обов’язки, пов’язані з приготуванням їжі і прибиранням після неї, а також спільним насолодою нею за сімейним столом, роблять цей інтер’єр особливо важливим як для повсякденного функціонування домочадців, так і для їх взаємин.

Колірна композиція в інтер’єрах, де ми проводимо багато часу, має велике значення не тільки для естетичної цінності і зовнішнього вигляду всієї композиції.

Психологи довели, що кольори, якими ми щодня себе оточуємо, впливають на наше самопочуття, настрій, емоції і навіть апетит. Саме тому саме на кухні слід приділити особливу увагу підбору кольорів.

Психологія кольору – що це таке?

Психологія кольору займається вивченням того, як кольори впливають на людину. Висновки дослідження показують, що кожен колір несе певне емоційне навантаження, яке впливає на наше самопочуття, коли ми існуємо з ними довше.

Реакція організму на дані кольору пов’язана з їх довжиною хвилі. В результаті теплі кольори, такі як червоний або сонячно-жовтий, що мають велику довжину хвилі, повинні оброблятися оком довше, і мозок використовує для цього більше енергії. Супроводжується прискоренням обміну речовин, що викликає стан збудження.

З іншого боку, короткі хвилі холодних кольорів і їх відтінків-наприклад, фіолетового, синього і зеленого — споживають набагато менше енергії при обробці, тому наш метаболізм сповільнюється, надаючи заспокійливу дію.

Як це відіб’ється на питанні облаштування кухні

Варто облаштувати кухню, оточивши себе квітами, які сприятимуть вашому самопочуттю і позитивно позначаться на апетиті. Корисними будуть і акценти, що збуджують і стимулюють обмін речовин, тобто жовті та червоні кольори.

Однак не перестарайтеся з ними, тому що в надлишку вони можуть дратувати органи чуття і викликати роздратування. Тому найкраще знайти золоту середину і на основі нейтральних кольорів доповнити композицію позитивними акцентами.

Тут прекрасно працюватимуть відтінки глибокого темно-синього, темно-зеленого, світло-коричневого, а також білого і сірого кольорів.