Зміст
- Що входить до комплекту садових меблів
- Сезонні садові меблі
- Терасні меблі
- Вуличні стаціонарні меблі
- Використання дерева в садових меблях
- Як придбати
Вибір садових меблів залежить від вимог, які до них пред’являються. Це може бути короткий відпочинок у тіні дерев або створення розкішних та комфортних зон відпочинку. Але головне, щоб садові меблі не боялися атмосферних впливів та створювали позитивну атмосферу насолоди природою. Садові меблі в процесі експлуатації просто неба втрачають свій первісний вигляд. Дерево змінює колір, розсихається та тріскається. Пластик вигоряє, покривається подряпинами, втрачає міцність. Ротангові меблі можуть деформуватися від перепадів температур і палючого сонця. Вуличні металеві меблі чудово проти стоять впливам навколишнього середовища. Дивіться великий вибір індивідуальних садових меблів з металу, дерева, скла від компанії БУДІДЕЯ.
Що входить до комплекту садових меблів
Садові меблі зазвичай купують комплектами. Тоді все буде виглядати гармонійно та стильно. Дизайн вибирають відповідно до дизайну будинку та оформлення садової ділянки. Ось весь перелік садових меблів для благоустрою дачної ділянки:
- Комплект для відпочинку: диван, два крісла, журнальний столик
- Обідній комплект: стіл, стільці
- Кухонні вуличні меблі: барбекю, обробний стіл, шафи для зберігання продуктів
- Облаштування садової території: садові лави, кашпо, арки
- Створення комфортних зон: альтанки, перголи, огородження, шпалери озеленення тощо.
- Для дозвілля: садова гойдалка, підвісне крісло
Сезонні садові меблі
Садові меблі можна розділити на дві основні категорії: стаціонарні та сезонні меблі. Сезонні меблі експлуатуються в теплу пору року, а на зиму забираються до приміщення. Весною їх виносять на терасу або ставлять у саду. До таких меблів висуваються такі вимоги:
- Легка вага для зручного перенесення
- Можливість складати чи компактно укладати для зберігання. Наприклад, стільці ставлять один на одного
- Матеріал повинен протистояти вологі та сонячним променям
- Легко очищатися, бути простим у догляді
- Ніжки з п’ятами для стійкості на м’якому ґрунті
- Яскрава кольорова гама
Перевага таких меблів у тому, що можна організовувати відпочинок у будь-якому місці садової ділянки. Наприклад, у спеку поставити меблі в тіні, а в холодну погоду винести на сонце. Такі меблі найчастіше виготовляють із пластику. Вони мають доступну ціну, легку вагу, зручну форму. Але пластикові меблі швидко вигоряють на сонці, покриваються подряпинами, мають не високу міцність.
Терасні меблі
Терасні меблі відносяться до вищої цінової категорії. Мають розкішний вигляд і зручні для тривалого відпочинку. Тут використовують м’які подушки, комфортні форми. Зазвичай такі меблі розташовують під навісами або в закритому приміщенні. Вони менш схильні до погодних умов, тому краще зберігаються і мають прекрасний вигляд. Часто на терасах роблять великі панелі що відкриваються зі скла, пластику, тенту. Виконуючи нескладні маніпуляції, можна легко зробити відкриту терасу або перетворити на закриту. Якщо меблі знаходяться на окремо розташованій відкритій терасі, то із завершенням сезону їх ховають у приміщення. Крім тераси, садові меблі ставлять у альтанках чи верандах.
Вуличні стаціонарні меблі
До вуличних меблів можна віднести лавки, садові столи, гойдалки. Вони встановлюються в мальовничих місцях вздовж доріжок, біля води або просто на лужку в тіні дерев. Часто вуличні меблі ставлять у тих місцях, де потрібно відпочити після роботи або після прогулянки. Ці меблі цілий рік знаходяться просто неба, тому до них пред’являються особливі вимоги щодо захисту від атмосферних опадів. Ще одна функція – це естетичне оформлення садової ділянки. Елемент прикраси та створення атмосфери релаксу. Садові лавочки можна купити готовими або замовити індивідуальне виготовлення.
Використання дерева в садових меблях
Існують технологічні прийоми для найкращого збереження дерева на вулиці. Не використовують меблеві щити, дошки обирають не дуже широкі, а між ними роблять зазор. Це дає змогу відвести вологу з поверхні. Дерево повинне добре провітрюватися. Особлива увага приділяється кріпленню. Тут найбільше відбувається руйнація дерева.
Існують величезний вибір фарб та просочення для дерева. Для сучасних вуличних меблів оптимальний варіант – це покриття мінеральними оліями. Олія не тільки глибоко проникає у структуру дерева, а й створює на поверхні захисну плівку. Зберігається текстура натурального дерева. Але навіть із застосуванням якісних олій, через пару років зовнішній вигляд дерев’яних виробів втрачає первісний вигляд. Але перевага олій у тому, що дерево можна реставрувати. Для цього необхідно нанести на старе покриття новий шар. Не треба прибирати старе покриття та шліфувати.
Дерево найпопулярніший матеріал для виготовлення вуличних меблів. Дерево не холодить взимку і не нагрівається в літню спеку, приємне на дотик і виглядає красиво. Цей матеріал природно виглядає на ділянці в саду. Але дерево схильне до згубного впливу навколишнього середовища: ультрафіолетові промені, вітер, дощ, мороз.
Під впливом вологи деревина розбухає та тріскається. Висока температура висушує деревину та зменшує її розміри (відбувається усадка зовнішньої оболонки). УФ-промені змінюють колір та зменшує міцність. Усі ці фактори призводять до поширення шкідливих комах, бактерій, мікроорганізмів. Міські вуличні меблі схильні до агресивного середовища солі та інших реагентів від криги.
Як і де придбати
Компанія БУДІДЕЯ ПЛЮС виконує комплексний благоустрій терас, патіо, вуличного простору. Це різні конструкції та вироби з металу: сходи, огорожі, навіси, вуличні меблі. Також виконуємо ексклюзивні замовлення з розробкою дизайну та проектної документації. 12 років активної діяльності компанії дають можливість створювати технологічні та якісні вироби.
Автор статті: Вадим Рибалко, проектант