Як правильно обрати люстру?

Правильно підібрані польскі люстри, світильники в інтернет магазині poland-lustra.com.ua стануть останнім штрихом, який зробить інтер’єр кімнати гармонійним та завершеним. У пошуках відповідної моделі можна орієнтуватися на розміри та призначення приміщення, але в першу чергу слід враховувати загальний стиль, який переважає у його дизайні.

Що потрібно враховувати при виборі люстри?

Що потрібно враховувати при виборі люстри?

Найважливіші параметри – розміри кімнати та висота стелі. Світильник не повинен домінувати в інтер’єрі або губитися на загальному тлі. Мінімальна відстань від підлоги до кінчика люстри – 2 метри. Оптимальний діаметр можна розрахувати, використовуючи таку формулу: (довжина приміщення (м) + ширина приміщення (м)) х 10 см. Наприклад, для кімнати довжиною 6 метрів та шириною 4 метри підійде люстра діаметром 100 см.

При виборі люстри та світильника слід звернути увагу на такі фактори:

  1. Розмір і висота приміщення. Важливо визначити, яка висота стелі і яка площа кімнати, щоб вибрати люстру або світильник, які будуть відповідати розмірам кімнати.
  2. Стиль і дизайн. Вибираючи світильник або люстру, слід звернути увагу на стиль і дизайн, щоб вони гармонійно вписувалися в інтер’єр приміщення.
  3. Функціональність. Важливо визначити, яка функція відведена світильнику або люстрі, яка кількість світла потрібна для освітлення кімнати.
  4. Тип лампочок. Вибираючи люстру або світильник, слід звернути увагу на тип лампочок, які використовуються в світильнику. Важливо вибрати лампочки з оптимальною потужністю та яскравістю.
  5. Матеріали. Світильник або люстра повинні виготовлятися з якісних матеріалів, щоб забезпечити довговічність та стійкість до зовнішніх впливів.
  6. Ціна. Варто визначити бюджет на покупку світильника або люстри, оскільки ціна може значно відрізнятися в залежності від матеріалів, функціональності та дизайну.
Основні типи світильників

Основні типи світильників

Усі люстри за типом конструкції поділяються на дві групи:

  • Підвісні. Кріпляться до гака за допомогою струни, шнура чи ланцюга. Провід та інші технічні складові закриваються декоративною пластиною або плашкою. Дизайн підвісних світильників може бути будь-яким: одноплафонним, багатоярусним, асиметричним. Довжина струн також варіюється від 15 см до двох метрів, у багатьох моделях цей параметр регулюється. Підвісні моделі підходять для монтажу в кімнатах із високими або стандартними стелями. 
  • Стельові. Кріпляться до стелі на спеціальну планку. Найпоширеніший варіант – один великий плафон у вигляді тарілки. Також популярні стельові моделі з різною кількістю плафонів. Світильники цього типу підходять для компактних приміщень із невеликою або стандартною висотою стін. Не рекомендується монтувати на підвісні стелі, оскільки через близькість до ламп матеріал нагрівається, що може призвести до його деформацій, потемніння або розриву. 

Обираємо люстру за кольором, матеріалом та формою

Колір

Колірна гама відіграє важливу роль у формуванні гармонійного інтер’єру. Фахівці рекомендують надавати перевагу моделям, колір яких збігається з другим домінуючим відтінком у дизайні приміщення. Існує кілька загальних правил вибору кольору:

  • для кімнат з великою кількістю різних фактур та деталей підходять світильники теплих кольорів;
  • холодні або «морські» тони краще використовувати в інтер’єрах з величезним переважанням яскравих сонячних кольорів, наприклад, жовтого чи оранжевого;
  • білі плафони та абажури візуально розширюють простір;
  • бежеві та кремові створюють атмосферу затишку, спокою та домашнього тепла;
  • чорні підкреслюють неординарність дизайну;
  • зелені, сині, червоні, фіолетові роблять інтер’єр цікавішим і виразнішим.

Матеріали

Виробники для виготовлення світильників використовують кришталь, скло, метал, дерево, пластик та текстиль. Кожен матеріал має свої особливості, які потрібно враховувати при виборі:

  1. Кришталь та скло. Універсальна класика, яка легко вписується у будь-яку обстановку. Такі моделі підкреслюють вишуканість інтер’єру, роблячи його респектабельнішим. Єдиний мінус – складність догляду.
  2. Метал. Люстри з латуні, сталі, бронзи, міді виглядають стильно, респектабельно та неординарно. Правильно підібраний металевий світильник ідеально впишеться в напрямок лофт, ганьби-тік, а дизайну в стилі ампір додасть історичної достовірності.
  3. Дерево. Дерев’яні люстри підкреслюють самобутність етнічних та східних інтер’єрів, роблячи обстановку неймовірно затишною та домашньою. Купуючи таку модель, врахуйте, що дерево чутливе до рівня вологості та температурних перепадів.
  4. Пластик. Яскраві, недорогі, цікаві світильники з якісного міцного пластику відрізняються різноманіттям форм та фактур. Підходять для сучасних функціональних інтер’єрів, невибагливі у догляді, довговічні.
  5. Текстиль. Тканинні люстри – цікавий тренд в оформленні житлових приміщень. Вони чудово доповнять обстановку у стилі кантрі, етно, бохо, гармонійно впишуться у східний інтер’єр. Мінус таких моделей їх не можна використовувати в приміщеннях з високим рівнем вологості.

Форма

За цією ознакою всі світильники поділяються на дві великі групи: витягнуті та округлі. Вибираючи свій варіант, орієнтуйтесь на форму приміщення та особливості інтер’єру:

  • для витягнутих кімнат та довгих коридорів підходять моделі витягнутої форми;
  • для приміщень квадратної або наближеної до квадрату форми – округлої;
  • для класичних інтер’єрів – багатоярусні світильники складної форми, люстри з великою кількістю плафонів;
  • для обстановки в сучасному стилі моделі з гострими гранями, прямими чистими лініями.
Як обрати освітлення у приміщення

Як обрати освітлення у приміщення

У вітальню

Для вітальні підійде яскраве і тепле світло, гармонійно виглядатиме велика урочиста люстра. Можна вибрати люстру з диммером, щоб регулювати рівень освітлення.

У коридор

У коридорі (якщо він досить просторий) добре виглядає витягнута формою люстра, приміщення висвітлюється рівномірніше. Можна підібрати люстру із поворотними спотами. При цьому їх важливо відрегулювати, спрямовувати не на дзеркала, а на людину, що стоїть перед дзеркалом. 

У спальню

У спальні світло має бути приглушеним. М’якше світло у люстр з абажуром, а також у люстр з матового скла та кришталю. Актуальними для спальні будуть люстри, забезпечені пультом керування. 

У дитячу кімнату

У дитячу кімнату вибирайте люстру з яскравим забарвленням та оригінальним дизайном. При цьому важливо, щоб матеріал люстри був міцним, неможливо було розбити або пошкодити. 

Як вибрати люстру на кухню

Для кухні підійдуть практичні рішення, важливо, щоб за люстрою було зручно доглядати. Люстри зі скла та металу мити набагато легше. Дерев’яна люстра має бути покрита лаком, кована люстра – спеціальною мастикою, щоб не нею не збирався бруд. У кухні, як правило, використовується комбіноване освітлення: люстрою виділяють обідню зону, а плиту та шафки підсвічують окремо.

Яка потрібна потужність ламп для певного приміщення?

Яка потрібна потужність ламп для певного приміщення?

Потужність – важливий критерій вибору, тому що недолік світла негативно впливає на загальний стан, викликає зневіру та сонливість. Надлишок робить приміщення менш затишним, вносить дисбаланс у сприйняття обстановки та дратує.

Щоб визначити оптимальне значення, здійсніть нескладний розрахунок. Для нормальних ламп розжарювання нормою є 15 Вт на 1 м2. Потужність люстри для спальні площею 10 м2 складає 150 Вт. Для світлодіодів із вищим ККД отримане значення потрібно розділити на 10. Для кімнати 10 м2 – норма 15 Вт.

Також пам’ятайте, що світлі стіни відбивають світло значно краще за темні, тому для приміщення з інтер’єром у темних тонах бажано підбирати потужніший прилад.

Що ще врахувати під час вибору люстри?

Майте на увазі спрямованість світлових потоків. Цей фактор відіграє важливу роль у формуванні гармонійного інтер’єру та створенні потрібної атмосфери. Світло, спрямоване вгору, візуально піднімає стелю. Потік, спрямований вниз, “забирає” висоту стін. Горизонтальні промені розширюють простір, наповнюючи його м’яким розсіяним світлом.