Камера GoPro є однією з найбільш популярних камер для екшн-зйомки. Вона була випущена в 2004 році, і з того часу здобула велику популярність серед спортсменів, подорожуючих, фотографів та відеографів. Камера GoPro зазвичай має компактний розмір, міцне кріплення та водонепроникний корпус, що робить її ідеальною для зйомки в екстремальних умовах.
Крім того, камера GoPro забезпечує високу якість зображення та відео, а також має багато функцій, таких як можливість знімати відео у повільному режимі, функцію автоматичного вирівнювання, ширококутний об’єктив і т.д. У результаті цього камера GoPro стала популярним вибором для зйомки екстремальних видів спорту, таких як серфінг, вейкбординг, скейтбординг, сноубординг, бейсджампінг, парашутного спорту та інших.
Однак у компанії розуміють, що крім професіоналів у світі є і прості користувачі, які хочуть мати просто надійну екшн-камеру. Вона повинна знімати якісні відео, її можна прикріпити будь-куди, вона маленька, міцна і не складна у використанні.
Саме такою вийшла нова версія GoPro HERO11. І хоча зовні вона мало чим відрізняється від попередньої «гоупрошки», головні зміни ховаються під пластиковим корпусом: камера обзавелася датчиком більшого розміру для кращого дозволу, покращеним рівнем стабілізації відео та найширшими кутами огляду.
Такої навороченої, але водночас простої у використанні екшн-камери, у світі ще не було.
Зовнішній вигляд та особливості
Дизайн останніх трьох поколінь GoPro є абсолютно ідентичним. Це прямокутний бокс із округленими гранями, об’єктивом та двома екранами: поряд з об’єктивом допоміжний та основний сенсорний, розміром із усю задню панель.
На верхній грані GoPro HERO11 є велика, опукла прогумована кнопка активації запису відео або фотозйомки, а на лівій грані – кнопка вмикання/вимкнення камери і вона відповідає за вибір режимів зйомки: фото, відео або таймлапс.
На протилежній бічній грані є кришка з тугим засувкою, під якою прихований акумуляторний відсік, слот для картки пам’яті microSD і порт для заряджання формату USB-C.
Важливо : HERO11, завдяки своєму дизайну та розмірам, має сумісність з усіма кріпленнями та аксесуарами для GoPro 10 та 9. Також акумулятори всіх трьох моделей підходять один до одного.
До речі, акумулятор HERO11 Black називається Enduro і є модернізованою версією звичайного в GoPro HERO11.
За словами виробника, Enduro-версія більш стійка до холодних температур, а в порівнянні з батарейкою в HERO10 дозволяє записувати безперервне відео на 38% довше, чому сприяє ще й модернізована прошивка, так що в режимі 5K 30 FPS HERO11 Black знімає до 80 хвилин, а у форматі 1080p 30 FPS – до 137 хвилин.
Технічні особливості та покращення
Головне поліпшення HERO11 – новий сенсор 1/1.9, який дозволяє записувати ролики в різних форматах, включаючи взаємовідносини сторін 9:16 і 8:7. Тобто, на екшн-камеру тепер можна легко знімати сториз і рілси.
Причому якість роликів приємно тішить: камера працює із 10-бітним кольором. Це перша камера такого формату з можливістю передачі 1 мільярда відтінків, до HERO11 максимальна передача кольору дорівнювала 16.7 млн кольорів в 8-бітному режимі запису.
Також у HERO11 з’явився новий цифровий об’єктив HyperView, з покращеними кутами огляду, блокуванням горизонту навіть під час обертання камери на 360 градусів та можливістю вибирати між вертикальним та горизонтальним кадруванням вже записаного ролика.
У камери є кілька режимів роботи – для професіоналів та знавців попередніх GoPro можна вибрати Pro, з купою тонких налаштувань, а для менш просунутих користувачів є режим Easy, в якому користувач просто вибирає між якістю або часом автономної роботи.
Камера сама виставляє оптимальні параметри зйомки і навіть вирішує, чи варто вмикати стабілізацію відео чи ні.
Режим таймлапсу об’єднаний із опцією стабілізації, є навіть встановлені режими на кшталт «Зоряного сліду» для інтервальної зйомки нічного неба, або «Малюнок світлом» для відповідних атмосферних фотографій.
Знову ж таки, користувачеві потрібно тільки вибрати відповідний режим, а камера зробить все інше, так що в результаті вийде якісне фото або відео в 5,3K.
Характеристики GoPro HERO11
Фотоможливості камери представлені 27-мегапіксельним сенсором. Ось приклад однієї й тієї ж фотографії, зробленої у звичайному режимі та ширококутному, обидві із застосуванням надбудови «Суперфото»
Редагувати відзнятий матеріал пропонується на смартфоні за допомогою спеціальної програми-компаньйона Quik. Його можна безкоштовно скачати в App Store і я рекомендую встановити цю програму, навіть якщо ви не є власником GoPro, тому що це дуже непоганий безкоштовний відеоредактор.
Якщо ж у вас є HERO11, то при першому включенні камери вона сама запропонує вам встановити Quik і підключиться до смартфону відразу після першого запуску цієї програми.
Далі ви зможете змінювати налаштування камери прямо зі смартфона, перкидувати відзнятий матеріал, редагувати його, зберігати в медіатеку і нишпорити в соцмережах.
Для редагування доступні такі інструменти, як корекція кольору, автоматичне поліпшення, обрізка, накладання музики, баланс білого і кілька інших опцій.
Є навіть можливість автоматичного вивантаження відзнятих матеріалів у персональну хмару, правда для цього потрібно купити підписку, яка зараз у нашій країні недоступна.
GoPro Hero 11 Mini
Незважаючи на різницю в габаритах, характеристики обох новинок GoPro однакові. Різниця тільки в тому, що у GoPro HERO11 Mini немає жодного екрану, за рахунок чого, власне, камера вийшла легше – її маса складає всього 133 грами.
Плюси та мінуси
GoPro HERO11 Black на сьогоднішній день є без перебільшення еталоном екшн-камери. Її технічні можливості перевершують будь-які інші девайси в цьому сегменті на порядок, а розмір дозволяє використовувати HERO11 взагалі в будь-якій ситуації, хоч у пустелі, хоч для зйомок дня народження близької людини у невеликій квартирі.
Головні переваги цього девайсу :
● відображення 1 млрд кольорів у 10-бітному форматі
● оновлений сенсор для відеороликів у соцмережі та повнокадрових знімків
● морозостійкий акумулятор
● кілька режимів роботи, для новачків та професіоналів
● зйомка відео у 5К 60 FPS
Крім цього, нагадаю що GoPro HERO11 Black сумісна з усіма аксесуарами, кріпленнями та акумуляторами для GoPro9 та GoPro10 . А ще з цією камерою можна без аквабоксу занурюватися у воду на глибину до 30 метрів.
З мінусів можна відзначити лише режим нічної зйомки: утворюється маленька зернистість. Однак це не стосується зйомки в режимі таймлапс із включеними передустановками на кшталт «Зоряного неба».
Ця камера відмінно підійде не тільки любителям підкорювати гори, справлятися на човнах бурхливими річками або просто подорожувати, але й усі блогерам, стрімерам, любителям знімати пологи та вести трансляції. Воістину, у GoPro вийшов універсальний девайс.