Вчені знають, як розвивається зір немовляти, але поки не зійшлися на думці, які кольори новонароджений здатний бачити, а які — ні. Відомо одне: очі немовляти не надто чутливі до яскравих фарб, тому він так легко засинає навіть в приміщеннях з включеним світлом.
Згодом немовля вчиться відрізняти темні кольори від світлих, а у віці декількох місяців вже розпізнає весь Райдужний спектр. Розрізняти відтінки малюк поки не може, тому більшість брязкалець, прорізувачів для зубів та інших дитячих іграшок виконані в простих яскравих кольорах. Причому приваблює дітей саме яскравість: дослідження показали, що на зелені, червоні, сині і фіолетові іграшки малюк дивиться набагато довше, ніж на коричневі і сірі.
Ще маленьким дітям подобається, коли яскравих кольорів багато. Однотонної іграшці вони вважають за краще різнокольорові.
Переваги у відтінках варіюються і в залежності від статі. Так, жінки розрізняють варіації кольору краще, ніж чоловіки, і мають тенденцію любити червонуваті відтінки — безпосередньо Червоний, Рожевий, Фіолетовий, лавандовий. Чоловіки частіше називають улюбленими сині тони. Втім, деякі пов’язують це з маркетингом, який пропонує хлопчикам переважно синє і блакитне, а дівчаткам — рожеве і лавандове.
З віком колірні переваги дитини можуть змінюватися, і це нормально.
Наука колористика – як колір допомагає краще пізнати характер людини
Німецький вчений і філософ Йоганн Гете довго вивчав те, як колір впливає на характер людини. Його ідеї впали в благодатний грунт, тому зараз у нас є кольоротерапія і кольодіагностика, які сильно полегшують роботу психотерапевтам.
Дивлячись на колірні переваги дитини, можна багато чого сказати про його характер і настрої. Які олівці він використовує? Яка іграшка його улюблена?
Улюблені кольори дітей
1) Жовтий-самий творчий колір. Діти, яким подобається жовтий, зазвичай ставляться до мрійників-фантазерів. Вони романтики і казкарі, вони розкуті, Вільні, незалежні від порядків і не сприймають рамки, які заважають їм творити. Потужна творча енергетика може зробити дитину центром тяжіння для всіх однолітків, а може перетворити його в об’єкт насмішок за «невідмірність», зайву романтичність і фантазерство. Виростаючи, такі діти стають письменниками, музикантами, художниками, прагнуть знайти цікаву і незвичайну роботу. Вони-головні вороги тих, хто любить порядок, і щоб все навколо було «як треба».
Як і помаранчевий, жовтий колір дуже піднімає настрій, а ще, як не дивно, заспокоює. Демісезонний і зимовий верхній одяг цих відтінків-простий спосіб додати трохи фарб в сірі будні.
2) Фіолетовий — самий містичний колір. Зазвичай маленькі шанувальники фіолетового інтровертні і занурені в себе, вони схильні до містицизму, люблять загадковість і таємничість. Вони завжди в сумнівах і протиріччях, не впевнені, чи правильне рішення прийняли, побоюються починати щось нове, нескінченно займаються саморефлексією і ставлять під сумнів свої вчинки. Разом з тим, це — люди, що володіють прекрасною інтуїцією, вміють поглянути на себе з боку, а тому приємні в спілкуванні. Вони вселяються і ранимі — їх хочеться оберігати від усіх нападок навколишнього світу. З них виходять чудові психологи.
Фіолетовий походить від злиття двох абсолютно протилежних кольорів: червоного і синього, звідси вся його загадковість і таємничість. Досить спокійний, фіолетовий легко втихомирить примхливого малюка, тому піде як основний відтінок дитячого комбінезона або навіть конверта для новонародженого.
3) червоний-найагресивніший колір. Червоний-це колір агресії, люті, сили, енергії, здоров’я і життя, і діти, закохані в червоний, поводяться як сукупність всіх цих слів. Вони непокірні, їх неможливо силою змусити що-небудь зробити. На все у них є своя думка — і переконати їх вкрай складно: замість цього дитину потрібно мотивувати і стимулювати, підбадьорювати, зацікавити. З віком, якщо направити гіперактивність в правильне русло, з дитини виросте невтомний винахідник, підприємець, мандрівник, він зможе домогтися всього, чого захоче, завдяки напористості, амбітності і здоровому егоїзму.
Чистий червоний-це безумовно виклик, але яскрава деталь цього кольору у верхньому одязі дитини тільки підкреслить наряд, не зробивши його надмірно агресивним. Наприклад, витончений бант, гудзики, обробка, узлісся навколо капюшона. Червоним може бути і основний колір дитячої куртки, злегка приглушений чорним або синім
4) зелений-найдинамічніший колір. Зелений подобається прагматикам, дуже працездатним і налаштованим на отримання вигоди людям. Люблячі цей колір діти зазвичай відкриті, їх наміри чіткі і зрозумілі. Вразливість і образливість поєднуються в них з відсутністю довгої пам’яті на образи — такі малюки швидко «відходять» і забувають про всі негаразди. Завзятість, працьовитість, наполегливість і навіть деяка впертість поєднуються в шанувальниках зеленого з умінням веселитися, оптимізмом, чуттєвістю і вічної молодістю. Зазвичай» зелені ” дітки мають відмінно розвиненим слухом і зором — їх можна віддати в художню або музичну школу.
Зелені бувають різні, і в залежності від відтінку вони абсолютно по-різному впливають на людину. Яскравий спрацює майже як жовтий-розфарбує сірі будні і подарує радість оточуючим. Салатовий спокійніше: костюм салатового кольору піде гіперактивним діткам, які не можуть всидіти на місці. А ось хакі практично позбавлений всіх властивостей зеленого-зазвичай він асоціюється з чимось нехорошим, але цілком може сподобатися хлопчикові.
5) Синій-самий спокійний колір. Колористи, психотерапевти і навіть вихователі в дитячих садах називають «синіх» дітей повною протилежністю «червоним». В душі таких дітей панують спокій і врівноваженість, їм чужі квапливість, завзятість і шаленство, вони люблять сісти, ретельно подумати над проблемою, а потім винести зважене рішення. “Сині” діти рідко стають лідерами, їм чужий дух авантюризму, але їх охоче приймають однолітки за розважливість і твердість характеру. Ці діти інтровертні, але їх це зовсім не обтяжує. З віком вони стають чудовими фахівцями і відмінними професіоналами, але в якійсь конкретній, досить вузькоспеціалізованої області-найчастіше «технарской».
Синя верхній одяг-ідеальний вибір для непосиди, адже синій колір заспокоює як ніякий інший, робить більш врівноваженим, допомагає виносити здорові рішення. А Блакитний, до слова, колір височини-доведено, що він допомагає в інтелектуальній праці. Чому б не зупинитися на блакитному пуховику для першокласника?
6) Рожевий-найніжніший колір. Рожевий колір може вважатися “дівчачим”, але його люблять і хлопчики теж. Зазвичай діти, яким подобається рожевий, трохи пасивні, вони не напористі, їм не подобається вирішувати питання за допомогою агресії або сили. Вони прекрасні дипломати навіть в юному віці-і їх м’якість, ніжність і вміння згладжувати гострі кути робить їх бажаною частиною будь-якої компанії. Вони змащують агресію “червоних«, відтіняють холодність» синіх”, вважають за краще не займати конкретної позиції, вислуховуючи і приймаючи всіх. Любителі рожевого-типові споглядачі, далекі від авантюр. Душевно вони дуже чутливі, але майстерні приховують будь-які свої образи. З віком вони перетворюються на майстерних політиків і дипломатів, майстерно вловлюючи і гармонізуючи будь-які напружені відносини.
ДО РЕЧІ, рожевий-це не тільки ніжний або «поросячий» колір, у нього безліч відтінків, від майже лілової мадженти до тону дитячої шкіри. Маджента-активна і енергійна, куртку такого кольору можна купити сором’язливому дитині. А ніжні пастельні тони відмінно заспокоюють і не нав’язуються. Конверт для малюка або малятка в рожевих тонах-чудовий вибір.
7) коричневий-найрозумніший колір. Зазвичай діти, які люблять коричневий, неконформні і суперечливі. Вони прагнуть приносити користь, їм подобається соціалізуватися і перебувати в компанії, але вони не люблять підкорятися, їм не хочеться ставати «шістками». Вони дуже інтелектуальні і ерудовані, їм подобається читати, дивитися, постійно тамувати інформаційний голод. Серед однолітків вони можуть отримати репутацію ” шибко грамотних» і перетворитися в об’єкт цькування. Якщо батьки зуміють направити позитивні якості такої дитини в правильне русло, з часом з нього виросте заповзятливий і ініціативна людина, стурбований суспільним благом, талановитий і хоробрий активіст, нехай прагматичний, але бездоганно чесний працівник.
Коричневий колір робить дитину більш зібраним. Необов’язково купувати верхній одяг, яка буде коричневою повністю: це нудно і навряд чи сподобається дитині, навіть якщо він без розуму від цього кольору. А ось коричневий в поєднанні з яким-небудь яскравим кольором — жовтим, наприклад, — вже цікаво.
8) сірий-самий тихий колір. Діти, які люблять сірий, зазвичай не демонстративні, не люблять виділятися, вони не дуже ініціативні і не прагнуть зайняти місце лідера. Серед колористів сірий сприймається як відсутність кольору, з ним асоціюються відгородженість, відособленість, звільнення від зобов’язань. Разом з тим, «сірі» дітки добросердечні, схильні до емпатії, вони не відмовлять у проханні і зроблять все, щоб допомогти; вони слухняні, серйозні, люблять ручну працю. “Сірі” – альтруїсти, вони можуть допомагати іншим навіть на шкоду своїм інтересам. З віком з такої дитини виросте виконавчий і чесний працівник, на якого можна буде покластися. У нього не буде запаморочливих амбіцій, але будуть принциповість, безкомпромісність і тверді погляди.
Сірий-колір строгий, практично офісний. Він може бути непоказним, а може бути цілком насиченим: розкішного тону мокрого асфальту. Якщо ваша дитина тяжіє до класичного стилю, верхній Дитячий одяг благородного сірого тону буде чудовим рішенням.
А який улюблений колір вашої дитини?