Чи можна видавлювати прищі самостійно: розбираємо міфи, враховуємо наслідки

Чи варто тиснути прищі самостійно і в домашніх умовах?

Про це є чимало міфів, які ми розглянули разом з провідним технологом-експертом навчального центру» Аравія”, косметологом з багаторічним стажем Юлією Прокопенко.

Міф № 1. Якщо видавити прищ – він пройде швидше

Величезна кількість людей керується саме такою думкою. Їм здається, що видавлювання дозволяє швидше позбутися від проблеми і очистити шкіру. Але це зовсім не так.

Справа в тому, що видима частина прища – це, як правило, лише «верхівка айсберга». Намагаючись видавити вміст, ми тиснемо на капсулу, через що рідина рухається в різних напрямках. Частина дійсно виходить над шкірою, але решта потрапляє в навколишні тканини. В результаті запалення поширюється, а через деякий час знову утворюється такий же прищ.

Можно ли выдавливать прыщи самостоятельно: разбираем мифы, учитываем последствия

Причому описана ситуація – не найгірший варіант. Якщо в процесі подібної чистки занести в шкіру інфекцію, то результат буде непередбачуваним.

Міф № 2. У боротьбі з прищами допоможуть народні засоби

Любов до народних рецептів досі величезна. Але зараз про подібні засоби краще забути. Більшість з них не дають потрібного ефекту, а багато хто навіть завдають шкоди:

  • викликають алергічні реакції;
  • пересушують шкіру, посилюючи запалення;
  • стають причиною свербіння і інших неприємних відчуттів;
  • заносять інфекції.

В якості народних засобів пропонуються різні спиртові настоянки, відвари, власноруч виготовлені бовтанки і навіть зубна паста. Остання, якщо вірити чуткам, відмінно підсушує запалення. Але майже завжди така “косметика” тільки мучить шкіру, погіршує ситуацію і змушує витрачати зайвий час на непотрібні рішення.

Боротися з прищами можна і потрібно професійними засобами. Це необов’язково косметика рівня люкс або лікувальні склади. У багатьох ситуаціях досить підібрати якісний догляд з урахуванням потреб шкіри. Десь доведеться використовувати і більш серйозні формули, але призначати їх повинні фахівці – косметологи.

Міф № 3. Розпарювання шкіри-відмінна підготовка для видалення прищів

Розпарювання шкіри за допомогою пари або гарячої води – вкрай небажана процедура, особливо якщо вже є проблеми з судинами. Наприклад, це дуже шкідливо при купероз або просто при слабких судинах. Справа в тому, що екстремальні температури сильно впливають на судинну сітку, що в майбутньому може викликати серйозні проблеми – ту ж постійну червоність.

При професійному чищенні шкіри використовуються не гаряча вода або пар, а спеціальні розм’якшуючі засоби. Вони дійсно актуальні і допомагають підготувати пори до подальшої роботи косметолога, але виключають екстремальні температури.

Самостійне видавлювання прищів: наслідки

Тепер поговоримо про ті наслідки, з якими можна зіткнутися, видавлюючи прищі самостійно. Ось найбільш поширені.

  • Тривалий процес загоєння шкіри. Мабуть, це найбезпечніший варіант, який передбачає, що проблема пройде, але станеться це набагато пізніше, ніж могло б.
  • Рубці після загоєння глибоких ран (від запалень, пошкоджень). Прибрати їх не так просто – це довго, дорого і не завжди виходить.
  • Сильне запалення, яке істотно знизить якість життя. Це не тільки естетична проблема, але і велике навантаження на організм.
  • Інфікування крові і тканин, яке призведе до дуже плачевних результатів. Медицині відомі випадки, коли люди, видавивши всього один прищ, отримували зараження крові. Це може привести до того, що шкіру доведеться лікувати і відновлювати роками.

Суть професійного чищення особи полягає в тому, щоб забезпечити максимально безпечні умови. У клініці або хорошому салоні краси забезпечується повна стерильність процесу. А косметолог-дерматолог, який займається чищенням, має для цього спеціальну освіту і досвід – він розуміє, як працювати в кожному конкретному випадку, що можна і не можна робити.

Висновки: тиснути чи прищі в домашніх умовах

Якщо ми враховуємо описані міфи і ті наслідки, які можна отримати від самостійного чищення особи, висновок очевидний. Тиснути прищі в домашніх умовах ні в якому разі не можна. Все, що можна робити самостійно, – це грамотно доглядати за шкірою, забезпечуючи їй очищення, зволоження та живлення. Також можна застосовувати ті кошти, які призначив косметолог в разі виражених проблем.

Зараз є багато косметики для проблемної шкіри, а також засобів, які можна наносити точково на запалення. Якщо підібрати грамотний догляд, дотримуватися всіх рекомендацій професіоналів і не травмувати шкіру домашніми процедурами, то вона буде виглядати і відчувати себе набагато краще.