Головний критерій вибору меблів — це розмір приміщення. Якщо у вас маленька ванна кімната, то обирати доведеться тільки тумбу під раковину. Ми радимо встановити підвісну тумбу з 2-3 шухлядами. Підвісні моделі стильно виглядають в інтер’єрі та залишають місце для зберігання електронних ваг. Власникам невеликих санвузлів варто зважати на матеріал меблів. У маленьких приміщеннях зазвичай більше пару та висока вологість повітря. Тому варто обрати тумбу із вологостійкої МДФ панелі, покритої меламіном, шпоном чи емаллю.
Якщо у вас простора ванна кімната, ви маєте ширше поле для експериментів. Обирайте підвісну тумбу із широкою стільницею чи відкриту консоль в металевій рамі. Якщо потрібно більше місця для зберігання — придбайте пенал. Вони бувають підвісними або на ніжках, повністю закритими чи комбінованими. Перегляньте каталог меблів https://www.santechshara.ua/santehnika/mebel-dlya-vannoj-komnati/ у магазині Сантехшара, там є стильні набори із тумби, дзеркала та пеналу.
Як збільшити місце для зберігання у маленькій ванній?
Вам потрібна додаткова поличка для косметики та інших дрібниць, а місця у санвузлі обмаль? Замініть звичайне дзеркало на дзеркальну галерею, яка має приховані полички. Більшість галерей монтуються на стіну, але існують і вбудовані моделі, які встановляються у нішу. Вони не виступають зі стіни та виглядають як звичайне дзеркало. Дзеркальні галереї зазвичай мають підсвітку та вбудовану розетку, щоб заряджати електронні зубні щітки та бритви. Ззовні невеликі полички насправді вміщають багато: косметику, гігієнічні засоби та дрібні електроприлади.
Які меблі практичніші: підлогові, на ніжках чи підвісні?
У колекціях меблів для ванної кімнати іноді зустрічаються комоди та пенали, які не мають ніжок і встановлюються основою на підлогу. Це найменш практичне рішення для приміщення з високою вологістю та теплою підлогою. Корпус мокне, коли під нього потрапляє вода та розсихається, коли вмикається тепла підлога. З моделями на ніжках таких проблем не виникає, бо їх основа не контактує з водою і добре вентилюється. Крім того, під ними не збирається волога, бо її легко протерти шваброю.
Найпрактичнішими є підвісні моделі, що кріпляться до стіни. Вони не мають ніжок, тому під ними легко проходить швабра чи робот-пилосос. Вони стильно виглядають у сучасних інтер’єрах та візуально розширюють простір. Але варто згадати, що підвісну тумбу чи пенал можна кріпити тільки до міцних стін із бетону чи цегли. Тонкі перегородки із газобетону чи гіпсокартонові конструкції можуть не витримати навантаження. Тому перед замовленням підвісних меблів переконайтесь, що стіни у вашій ванній достатньо міцні.