При погляді на профілі Instagram-блогерів часом здається, що вони — як мінімум чарівники: їм вдається настільки красиво зняти побутові речі, що мимоволі повіриш в чаклунство. Однак навчитися красиво фотографувати може абсолютно кожен, особливо якщо поруч з вами є така вдячна і чуйна натура як дитина.
Ділимося секретами фотозйомки дітей – як сфотографувати дитину красиво без навороченої техніки!
За грою
Динамічні кадри з граючим дитиною прикрасять будь-яку соціальну мережу! Але зробити їх непросто: по-перше, не всяка гра підійде, по-друге, непросто сфотографувати «модель» так, щоб в кадр вона увійшла цілком, а не верхівкою або спиною.
Лайфхаки тут дуже прості: перше — вибираємо гру. Ідеально підійдуть ігри в м’ячик, салки і хованки, тому що дитина виглядає захопленим, він цілком поміщається в кадр, стоїть, підстрибує — посміхається-Динаміка! Друге-знайдіть асистента. Асистент і стане тим, хто буде кидати дитині м’яч, поки ви бігаєте навколо з телефоном або фотоапаратом. До того ж, комусь доведеться стежити за станом одягу моделі і її настроєм.
Деякі спокійні ігри теж підійдуть, але малювання, розфарбовування або збірка конструктора вимагають концентрації. Відволікати дитину і просити його подивитися в об’єктив — не дуже добре, зате ви можете зробити багато «репортажних» знімків із серії: «малюк за улюбленим заняттям». Рекомендація для репортажки наступна: знімайте на рівні очей дитини.
Удома
Найчастіше батьки фотографують дітей вдома, але будинок — один з найскладніших «інтер’єрів». Причина проста: поганий світло. Перше рішення, яке приходить в голову, — включити спалах, але фотографувати зі спалахом не варто в принципі: вона знищує обсяг і фактуру, через неї з’являються «червоні очі», а самі кадри виглядають побутовими і нудними.
Що потрібно для домашніх знімків? Гарне світло! Виберіть кімнату з вікнами і запропонуйте дитині пограти поруч з підвіконням або за приставленим до нього столом. Поруч з вікнами вийдуть хороші фото навіть в похмуру погоду.
Якщо в кімнаті все ще темно, і фотографії виходять «зернистими», принесіть в неї побільше світла — Бра, Торшери, Настільні лампи, ліхтарики, світильники, нічники, а режим фотозйомки переведіть в «Лампи розжарювання». Чутливість підніміть до ISO 800.
І на вулиці
Є цілий жанр – »фотопрогулянка”. Увечері, коли світло особливо красивий, ви просто виходите з дитиною на прогулянку і робите фото. Влітку – в зелені і квітах, восени — в золотих опалому листі, взимку — в снігу, навесні — серед молоденької, тільки прокльовується травички.
Вулиця хороша саме світлом, вдома такого ефекту не отримати. І увага, розвіюємо один з міфів: знімати проти сонця — можна! Якщо це робити усвідомлено. Фотографію проти сонця можна поєднати з ненависною спалахом — вона трохи підсвітить обличчя, і дитина при цьому залишиться оточеним чарівним сонячним гало.
Фотозйомка на вулиці в гарну погоду-ваш найкращий друг. Більшість самих класних дитячих фотографій будуть виходити саме під час прогулянок.
“Фоточка з дитиною!»
Само собою, фото дитини з мамою, татом та іншими родичами — це сюжет, без якого Instagram вести неможливо. Здорово, якщо є, кому вас сфотографувати. Тут поради наступні: придумайте що-небудь креативне!
Ера банальних фотографій на тлі килима, де всі стоять витягнувши руки по швах, давним давно пройшла. Нехай хто-небудь сяде на підлогу. Нехай хто-небудь станцює на камеру вальс. Нехай тато чи дідусь трохи підкинуть дитину вгору.
Зробити класні фото можна, навіть якщо ви залишилися з дитиною удвох. Наприклад, в дзеркалі. Або смішним селфі – на витягнутій руці: ви стоїте, захоплюючи своє обличчя і частину заднього плану, де на килимі самозабутньо будує замок з кубиків дитина.
Робіть побільше прикольних, живих, емоційних фотографій. Кривляйтеся, смійтеся, веселіться — фотографуйте саме життя!
Пози для дитячої фотосесії
Так, є і таке! Доглянути якісь прикольні пози для дитячої фотосесії можна в Інтернеті, на таких сайтах як tumblr.com і pinterest.com, на стоках, просто в пошуковій видачі. А ми поки розпишемо найпопулярніші і прості.
- Немовлята: лежачи, але з камерою на рівні очей дитини. Кроха може лежати на животі або сидіти на руках мами, тата, дідуся або бабусі. Відмінний кадр-личко малюка, яке визирає з-за батьківського плеча.
- 6-9 місяців: дитина починає вставати на ніжки, робить свої перші невпевнені кроки, так що ваша мета — відобразити весь цей процес.
- 10 + місяців: все, дитинко побігла, а ви з телефоном напереваги — слідом! Не вставайте в повний зріст, тому що самі прикольні і вдалі дитячі фотки виходять саме з положення «на рівні очей дитини». За винятком хіба що ситуації, коли дитина захоплено щось робить, сидячи на підлозі. Окликніте його і швиденько клацніть, як тільки він подивиться в камеру.
Дитину постарше не варто змушувати позувати. Жива міміка, гра, “екшен” — те, що зробить фотосесію унікальною, а відображених на знімках моделей-чарівними. Немає нічого цікавого в дітях, які з дерев’яними обличчями стоять на тлі студійного інтер’єру. Більше руху! Нехай фотосесія стане веселим заняттям і для фотографа, і для моделей.
Фотографувати новонароджених? Звичайно!
Діток можна фотографувати з перших днів їхнього життя. Неустаревающий сюжет: сплячий новонароджений, оточений кумедними деталями, як на класичних фотознімках Ганні Геддес. Деякі мами створюють справжні “фотокартини«, учасниками яких стають Немовлята: дитина спить, а навколо нього мама» малює” за допомогою квітистих ганчірок гори, моря, кораблики, хмарки.
Ваш малюк швидко виросте. Поки він малий, поспішайте реалізувати всі смішні задумки — робіть реквізит, костюми, обстановку. І більше фотографуйте!
Зворушливі деталі
І нарешті, профіль Instagram буде неповним без чарівних деталей. Іноді в побуті ми стикаємося з моментами, які вимагають, щоб їх відобразили: малюк стає ніжкою в величезний татів кед, хапається крихітними пальчиками за ваш палець. Згодом ви напрацюєте таку увагу до деталей, що зможете робити подібні фотографії майже кожен день.
І на завершення: не соромтеся фотографувати і викладати те, що вийшло. Фотографія – теж творчість, а ще простий спосіб увічнити найдорогоцінніші, найунікальніші моменти дитинства дитини. Творчих вам успіхів!