Створення красивої, зручної і функціональної кухні — процес трудомісткий. На кухні має бути не тільки приємно перебувати, але і зручно готувати. Але функції кухні не закінчуються тільки на приготуванні їжі.
У більшості випадків саме на кухні знаходиться обідня зона, тому варто подбати про зонування, щоб відокремити обідню зону від робочої. Особливо це бажано для кухонь, з’єднаних з іншими приміщеннями, вітальні або їдальні.
Кухня-їдальня-найпоширеніший варіант. Завдяки відсутності перегородок вона створює відкритий простір. Відокремити столову зону від робочої в такому випадку можна за допомогою широкого арочного отвору або статі різної висоти.
Ще один комфортний варіант — кухня-вітальня. Він зустрічається як в маленьких квартирах-студіях, де просто неможливо виділити окрему кухню, так і в Великих будинках, мешканці яких вважають за краще все разом проводити час за цим.
Як правило, в таких кухнях знаходиться не тільки робоча зона і обідній стіл, але і диван, на якому можна зручно розміститися в очікуванні дружньої вечері.
У наші дні, коли багато людей працюють віддалено, кухня-домашній офіс стає все більше поширена. Якщо обладнати її столом-трансформером, то після обідньої перерви кухня легко перетвориться назад в робочий кабінет.
Експерти рекомендують слідувати одному або декільком з чотирьох способів зонування кухні.
1. Зонування за допомогою барної стійки.
Це варіант підходить, коли потрібно відокремити робочу зону від їдальні або вітальні зони. Завдяки свій компактності і багатофункціональності барна стійка відмінно впишеться в інтер’єр навіть невеликої квартири-студії.
Для маленької сім’ї, що не влаштовує гучних застіль, вона може стати повноцінною заміною обіднього столу. Крім того, барна стійка стане стильним акцентом сучасного інтер’єру.
2. Зонування за допомогою стелі.
Натяжні і багаторівневі стелі-ще один ефективний спосіб зонування приміщень. Акцентне освітлення дозволить виділити потрібну зону: наприклад, підсвітити обідній стіл, залишивши робочі шафки в тіні.
3. Поділ простору за допомогою меблів.
Це простий і практичний спосіб зонування. Простору кухню-вітальню можна розмежувати за допомогою кухонного острова.
Для маленьких приміщень варто вибрати меблі, яка легко трансформується: наприклад, відкидний обідній столик або складні стільці, які при необхідності можна повісити на стіну, звільняючи простір.
4. Вибір кольору.
Він теж впливає на сприйняття. Квітковий контраст або м’який перехід кольору дозволить або об’єднати простір в єдине ціле, або розмежувати зони.
Наприклад, обідню зону можна оформити більш яскравими, насиченими кольорами. Для обробки робочих поверхонь в такому випадку можна використовувати матеріали натуральних відтінків, щоб не привертати увагу.
Цих рад цілком достатньо для зонування кухні.